Organizator:

Ocena (podwójnej) istotności. Warsztaty praktyczne

Podziel się

Dowiedz się, jak prawidłowo przeprowadzić ocenę istotności i czym różni się istotność wpływu (impact materiality) od istotności finansowej (financial materiality), a także w jaki sposób ocenić dotkliwość wpływów i ryzyk.

W trakcie praktycznego warsztatu podczas GREENPACT European ESG Summit uczestnicy dowiedzą się również, na czym polega wdrożenie w organizacji procesu należytej staranności, a także jakie ma on znaczenie dla sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju i badania łańcucha wartości. 

Ocena istotności jest punktem wyjścia do przygotowania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju, ale znaczenie tego procesu dla przedsiębiorstwa jest dużo większe. Pozwala on bowiem uzyskać wiedzę na temat wielu obszarów działalności, którymi przedsiębiorcy zwykle dotychczas się nie zajmowali. Na przykład, jak zmiana klimatu (a wiemy, że klimat się zmienia) wpłynie na naszą działalność lub planowane inwestycje w perspektywie 5 lub 10 lat; albo w jaki sposób powinniśmy zmienić model biznesowy lub strategię przedsiębiorstwa, aby wykorzystać szanse i możliwości wynikające z transformacji gospodarki - zapowiada prowadzący warsztaty Borys D. Sawicki. 

 

Zarejestruj się na wydarzenie Poznaj wszystkich prelegentów