Organizator:

Prelegenci konferencji

Podziel się

Krzysztof Baczyński

Krzysztof Baczyński, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na Wydziale Handlu Zagranicznego. Swoją karierę zawodową zaczynał w mediach, jako dziennikarz ekonomiczny w dzienniku „Sztandar Młodych” i w tygodniku „Życie Gospodarcze”. Następnie pracował w agencjach doradztwa komunikacyjnego realizując liczne projekty w obszarach Investor Relations, Public Relations a w szczególności Public Affairs. Przez kilka lat był także pracownikiem administracji rządowej (Kancelaria Prezesa Rady Ministrów).kierownik ds. regulacji w Coca-Cola HBC Polska i Kraje Bałtyckie Od września 2014 r. . Współtwórca Związku Pracodawców Przemysłu Opakowań i Produktów w Opakowaniach EKO-PAK i od lipca 2015 r. prezes zarządu Związku. Przewodniczący Rady Nadzorczej Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań S.A. oraz Rady Nadzorczej Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Jolanta Okońska-Kubica

Dyrektor Zarządzający w firmie ENVIPOL Specjalizuje się we wspieraniu firm i organizacji w obszarze zrównoważonego rozwoju (analizy, strategie, raporty, szkolenia, itp). Ekspertka z zakresu zrównoważonego rozwoju, GOZ, gospodarki odpadowej, współtwórca i wieloletni Prezes spółki koordynatora Klastra Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowego Klastra Kluczowego. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem z obszaru planowania strategicznego i rozwoju biznesu. Przewodnicząca Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej.

Borys Sawicki

Kancelaria Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak Borys D. Sawicki specjalizuje się w bankowości i finansach, koncentrując się na transakcjach finansowania inwestycji, w tym w formule project finance, w szczególności w sektorach energetycznym, infrastruktury i nieruchomości. Aktywnie wspiera klientów w kwestiach związanych ze zrównoważoną transformacją i zrównoważonym finansowaniem, w tym w ocenie zgodności działalności z taksonomią UE i raportowaniem zagadnień zrównoważonego rozwoju.

Mikołaj Potocki

ALTEMIS Doświadczony manager w obszarach zmian klimatu, zarządzania ryzykiem oraz systemów zarządzania. Wspiera firmy w zarządzaniu ich wpływem na klimat m.in. analizie śladu węglowego organizacji i produktów, LCA, EPD, audytach ESG, zrównoważonym łańcuchu dostaw oraz w zrównoważonych zakupach. Z racji pełnionych funkcji i doświadczenia, posiada wiedzę związaną z ogólnym funkcjonowaniem systemów certyfikacji w różnych sektorach gospodarki oraz z wymaganiami prawnymi w zakresie zmian klimatycznych, ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej biznesu.

Tomasz Kurpiewski

Urodzony w Warszawie. Absolwent Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska Uniwersytetu Warszawskiego (magister ochrony środowiska) oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (magister prawa), ukończone studia podyplomowe na SGGW w zakresie Bezpieczeństwa i Jakości Żywności. Podczas integracji Polski z Unią Europejską specjalista w Ministerstwie Środowiska w Wydziale Integracji Europejskiej. Przez wiele lat członek Narodowej Rady Ekologicznej powołanej przez Prezydenta RP. Członek zarządu Platformy ds. Zrównoważonej Wołowiny. Członek zarządu Stowarzyszenia Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności. Obecnie zajmuje stanowisko starszego menagera zrównoważonego rozwoju w łańcuchu dostaw McDonald’s Polska. Pełni w firmie funkcję głównego audytora wewnętrznego w zakresie ochrony środowiska oraz jest członkiem zespołu globalnego Sustainability wdrażającego strategię redukcji emisji gazów cieplarnianych poprzez zrównoważoną hodowlę wołowiny oraz gospodarkę obiegu zamkniętego.

Artur Puławski

Specjalista do spraw zrównoważonego rozwoju w Polskiej Izbie Mleka Z sektorem przetwórstwa mleka związany od zawsze. Absolwent kierunku technologia mleka na Wydziale Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego. Długoletni współpracownik organizacji zrzeszających producentów i przetwórców mleka. Audytor i analityk zajmujący się analizami finansowymi i pozafinansowymi polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorstw mleczarskich. W Polskiej Izbie Mleka zajmuje się przede wszystkim kwestiami związanymi ze zrównoważonym rozwojem oraz ich raportowaniem w łańcuchu dostaw produktów mleczarskich. Autor licznych analiz oraz publikacji prasowych dotyczących sytuacji branży. Doradza spółdzielniom prowadzącym działalność w obszarze produkcji rolnej w codziennym funkcjonowaniu oraz prowadzi szkolenia dotyczące kwestii związanych z prawem spółdzielczym, jak i specyfiką tej formy działalności gospodarczej.

Dr inż. Barbara Groele

Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS) Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Krajowa Unia Producentów Soków (KUPS). Obroniła pracę doktorską w SGGW na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Członek Rady Programowej DQS, Zespołu Technicznego DSK AIJN, Komitetu Technicznego Europejskiego Stowarzyszenia Soków Owocowych (AIJN). Członek Komisji Zarządzającej Funduszem Promocji Owoców i Warzyw w KOWR. Prelegent konferencji branżowych, autor lub współautor artykułów w prasie naukowej i branżowej.

dr Wojciech Krawczyk

Adiunkt w Zakładzie Systemów i Środowiska Produkcji Instytutu Zootechniki PIB w Balicach k. Krakowa. Wykonawca i współwykonawca tematów badawczych, projektów naukowych, obejmujących problematykę odziaływania produkcji zwierzęcej na środowisko, mitygacji GHG i amoniaku, rolnictwa węglowego oraz adaptacji rolnictwa do zmian klimatu, a także ekspertyz i opinii, dotyczących m.in. krajowego i unijnego prawodawstwa definiującego odziaływanie sektora rolnego na środowisko.

Adam Dyczkowski

Jako inżynier z silnym naciskiem na doradztwo zarówno dla klientów z sektora prywatnego, jak i publicznego - w tym Komisji Europejskiej i jej Dyrekcji Generalnych (DG) - Adam specjalizuje się w prowadzeniu projektów skoncentrowanych na gospodarce o obiegu zamkniętym, zrównoważonym rozwoju i różnorodności biologicznej. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu nowych technologii, Adam pomaga klientom poruszać się w zmieniającym się krajobrazie inicjatyw związanych z zieloną transformacją. Doświadczenie Adama w zarządzaniu projektami o dużym wpływie zarówno dla instytucji publicznych, jak i firm prywatnych, pozwala mu wypełnić lukę między polityką a technologią, zapewniając, że rozwiązania są zarówno strategiczne, jak i praktyczne. Jako koordynator projektów, w tym programu Horyzont 2020, Adam zarządza realizacją prac w imieniu odbiorców dotacji. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje sektor kolejowy, energetyczny i marketingowy. Jego zainteresowania zrównoważonym rozwojem łączą się z biznesowymi aspektami inwestowania w przyrodę i środowisko.

Adam Baucza

Prezes Fundacji Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra Ceniony specjalista produkcji roślinnej, który zdobywał doświadczenie w gospodarstwach wielkotowarowych oraz w dystrybucji. Miłośnik rolnictwa regeneratywnego jako produkcji rolnej o określonym wpływie na środowisko. Jako prezes Fundacji Terra Nostra jest niekwestionowanym entuzjastą działań edukacyjnych kształtujących świadomość rolników, i budowania wspólnych wartości w całym łańcuchu produkcji żywności. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Marcin Hydzik

Prezes Zarządu Związku Polskich Przetwórców Mleka od 2009 roku. Reprezentuje interesy zakładów mleczarskich na forum krajowym i organizacji międzynarodowych. Kształtuje przekaz ZPPM o celach i aktualnie prowadzonych działaniach do mediów, administracji, parlamentu i pozostałych interesariuszy. Posiada doświadczenie w budowaniu i rozwoju nowych organizacji, także z udziałem kapitału zagranicznego. Bierze aktywny udział w tworzeniu strategii dla sektora mleczarskiego na najbliższe lata ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań klimatycznych i roli rolnictwa zrównoważonego i regeneratywnego.