Organizator:

O Kongresie

Podziel się

Jak generować pozytywny wpływ na środowisko i społeczeństwo? – nad tym debatować będą uczestnicy nadchodzącego Kongresu GREENPACT European ESG Summit, który odbędzie się 29-30 października 2024 w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorami jest Grupa MTP oraz Krajowa Izba Gospodarcza.

Kongres GREENPACT European ESG Summit to wydarzenie, podczas którego toczyć się będą dyskusje wokół trzech kluczowych obszarów związanych z odpowiedzialnością społeczną i zrównoważonym rozwojem:

 • środowiska (Environment)
 • społeczności (Social)
 • zarządzania (Governance).

Nasz pomysł na Kongres GREENPACT European ESG Summit

Kryzys klimatyczny jest faktem. Nierówności społeczne są faktem. Wystarczy powiedzieć, że 1% najbogatszych Europejczyków odpowiada za 60% śladu węglowego, a w ostatnich latach 1% najbogatszych ludzi na świecie wzbogacił się o więcej kapitału niż posiada pozostałe 99% populacji.

Możemy się poddać. Chociaż dla wszystkich powinno być jasne, że musimy działać. Jeszcze mamy czas.

Kongres GREENPACT European ESG Summit to synergia szerokiego spojrzenia na problemy globalne i implementacji rozwiązań na skalę lokalną. Jak to może wyglądać w praktyce?

Czy mały zakład pracy może mieć wpływ na zmiany klimatyczne albo na problemy migracyjne? Nie tylko może, ale już go ma. Dlatego czeka nas zielona transformacja, która zbyt często przedstawiana jest jako koszt i wyzwanie. A co jeśli powiemy Ci, że:

 • realizując założenia zrównoważonego rozwoju i ESG możesz dokonać poważnych oszczędności, chociażby w gospodarce surowcami czy zużyciu energii,
 • możesz stworzyć przyjazne dla wszystkich miejsce pracy, oparte nie tylko na kompetencjach, ale również na wzajemnym szacunku i zrozumieniu,
 • twoje działania biznesowe mogą przynieść zysk nie tylko Tobie, ale lokalnej społeczności,
 • możesz angażować się w sprawy społeczne i zachęcać do tego swoich pracowników?

Uczestnikami Kongresu GREENPACT European ESG Summit będą przedstawiciele biznesu, inwestorzy, aktywiści społeczni, naukowcy oraz przedstawiciele administracji publicznej. Uczestnikami GREENPACT będą ludzie, którym zależy i którym nie brakuje wizji przyszłości. Kongres ESG będzie podzielony na strefę debat, paneli dyskusyjnych oraz przestrzeń ekspozycyjną.

Cele Kongresu:

 • utworzenie przestrzeni, w której biznes, organizacje rządowe, agendy międzynarodowe i organizacje społeczne podejmą konstruktywny dialog na temat przyszłości świata
 • analiza zagadnienia zrównoważonego rozwoju i ESG w kontekście europejskim i globalnym
 • otwarcie dyskursu pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk, w szczególności tymi spoza ram przepisów krajowych i europejskich regulacji biznesowych
 • umożliwienie nawiązania współpracy z różnymi środowiskami, nawet z tymi dotychczas niewidocznymi w dyskusjach o zrównoważonym rozwoju i ESG.