Organizator:

Transformacja biznesu dla zrównoważonej przyszłości

Podziel się

Karolina Opielewicz, Członkini Zarządu Krajowej Izby Gospodarczej, Dyrektorka Biura Komunikacji i Rozwoju Biznesu KIG o Kongresie GREENPACT European ESG Summit.

„Żeby działać na rzecz poprawy klimatu, warunków środowiska naturalnego i społecznego, w pierwszej kolejności trzeba zrozumieć, co się wokół nas dzieje. Dopiero kiedy uświadomimy sobie, że współcześnie biznes to coś więcej niż relacja konsument - sprzedawca, zdamy sobie sprawę z możliwości i wpływu przedsiębiorstw na naszą rzeczywistość. Nie jest to wcale idea, która dotyczy tylko wielkich korporacji. Każda firma ma wpływ na swoje lokalne środowisko, na lokalną społeczność – to, co powinna robić, to redukować wpływ negatywny a wzmacniać pozytywne oddziaływanie. ESG czy zrównoważony rozwój to filozofia prowadzenia biznesu, w centrum której znajduje się odpowiedzialność. Nie znaczy to jednak, że przestaje zwracać uwagę na zyski. Transformacja w kierunku bardziej ekologicznych, równościowych i przyjaznych modeli biznesowych to również szansa na poprawę kondycji finansowej, wzmocnienie wizerunku, zbudowanie bardziej zaangażowanego zespołu pracowników.

Zmiana może odbywać się na wielu poziomach. Tak samo jak mówienie o ESG powinno być całościowe, tak samo na uwagę zasługują zarówno działania globalne, jak i te ograniczone do małych społeczności. Na GREENPACT European ESG Summit chcemy stworzyć przestrzeń dla wszystkich, którzy wierzą, że przyszłość zależy od nas, od naszych codziennych wyborów konsumpcyjnych, ale i od kierunku rozwoju naszych linii produkcyjnych. Nie chcemy, tak jak inni debatować o tym, czy jest to szansa czy wyzwanie - to już zostało powiedziane zbyt wiele razy. To na czym nam zależy, to stworzenie spójnej wizji przyszłości, a następnie przygotowanie odpowiednich i praktycznych narzędzi do jej wdrażania. A ponieważ wielkie wydarzenia wymagają doskonałej oprawy i zaufanych partnerów, GREENPACT European ESG Summit organizujemy razem z Grupą MTP - Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, największym organizatorem targów i eventów w Europie Środkowo-Wschodniej. Jestem przekonana, że w tej formule wydarzenia, jaką wspólnie przyjęliśmy, pokażemy nowy wymiar ESG, przedstawimy Państwu inspirujących ekspertów, których trzeba znać, podejmiemy tematy, które mogą być niewygodne i zadamy trudne pytania - wszystko po to, aby Ziemia była jak lepszym miejscem do mieszkania teraz i w przyszłości – bo właśnie o to trwa walka.”

Karolina Opielewicz, Członkini Zarządu Krajowej Izby Gospodarczej, Dyrektorka Biura Komunikacji i Rozwoju Biznesu KIG.

Karolina Opielewicz KIG